Üyelik

Bunu Paylaş

Osmanlı Araştırmaları Vakfı 1994’teki kuruluş tarihinden itibaren vatandaşlarımızın tarih ve medeniyet bilinci kazanmasına yönelik birçok çalışmaya imza atmış olup aynı zamanda yayınlamış olduğu yerli ve yabancı dildeki akademik eserlerle de yurtiçi ve yurtdışında özellikle Osmanlı Tarihi ve İslam Hukuku ve Medeniyeti alanında önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Osmanlı Araştırmaları Vakfı, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olup Gülhane/İstanbul adresinde yer alan vakıf binasında faaliyetlerine devam etmektedir.  Türkçe, İngilizce ve Arapça kitapları bünyesinde bulunduran OSAV Yayınları markası ile neşriyat çalışmaları yapan vakfımız aynı zamanda imkanlar dahilinde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermekte ve yine gelen talepler doğrultusunda çeşitli ihtiyaç sahibi öğrencilere, cezaevindeki vatandaşlara, imkanı olmayan araştırmacılara hediye kitap gönderimi yapmaktadır.

Siz kıymetli vatandaşlarımız da Vakfımıza üye olup, vakfın devamı ve faaliyetlerinin daha çok insanımıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Vakfımız Vakıflar genel müdürlüğüne bağlıdır. Üyelik şartlarımızı kabul edip üyelik formunu doldurduktan sonra Vakfımıza göndermeniz yeterlidir. Üyeliğiniz kabul edildikten sonra Vakıflar genel müdürlüğü sistemine de resmî olarak tescil edilecektir.

Bu kapsamda, Vakfımız Üyelerine özel programlar hazırlayacak ve ihtiyaç sahibi gençlere ücretsiz kitap gönderecektir. Ayrıca Osmanlı Tarihi öncelikli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi için gayret gösterecek Tarih ve Medeniyet bilincinin artırılması için çalışmalar yapacaktır. Bütün bu çalışmalar için siz üyelerimizin de yardımları önem arz etmektedir. Yıllık üyelik Ücretimiz 2.400 TL olarak belirlenmiştir.

Bunu Paylaş

Comments are closed.